Tobolky nabité přírodou

menstrin

Menstrin 1 tobolka
Drmek obecný 130 mg
Řimbaba obecná 100 mg
Šalvěj lékařská 100 mg
Meduňka lékařská 70 mg
Šišák bajkalský 50 mg
Vitamin B2 1,4 mg
Vitamin B6 1,4 mg
Vitamin B 12 2,5 mcg

Menstrin

Bylinná směs obsažená v přípravku Menstrin má blahodárný vliv na vitalitu žen během menstruačního období. Nastoluje hormonální rovnováhu v těle a podporuje imunitní systém. Kromě přirozené imunity pro organismus, přináší také duševní pohodu a energii pro fyzickou stránku těla.

Díky svému složení napomáhá přípravek Menstrin ke zlepšení psychické a fyzické kondice žen v období menstruace.

Menstrin svým složením přispívá ke zvýšení komfortu v premenstruačním období a klimakteriu, kdy se většina žen necítí fyzicky a psychicky dobře. Bylinné složení a obsažené vitamíny přinášejí vyšší menstruační komfort, podporují zdravý pohlavní systém u žen a redukují bolest během menstruačního krvácení.

Balíček plný přírody

Menstrin je vhodný také pro mladé dívky, již od první menstruace, či pro ženy, které se z jakéhokoliv důvodu chtějí, nebo musejí, vyhnout hormonální léčbě. Přípravek je vhodný a zdraví prospěšný pro všechny ženy, a to díky svému složení. Jedná se o tobolku, která se skládá z vybraných bylinných výtažků a vitamínů, vhodných pro organismus ženy.

Je známo, že žena potřebuje poněkud jiné vitamíny a podporu pro své tělo, než je tomu u mužů. Je to z toho důvodu, že tělo muže bylo od přírody vytvořeno jako silná bytost, zajišťující obživu a chránící ženu, děti a majetek. Zatímco tělo ženy bylo stvořeno tak, aby dávalo život, aby bylo křehké a jemné a přitom zdravé, silné a odolné.

Podíly aktivních látek v tobolce

Drmek obecný
29%
Řimbaba obecná
22%
Šalvěj lékařská
22%
Meduňka lékařská
15%
Šišák bajkalský
11%
Vitamin B2 + B6 + B12
1%

Drmek obecný

Drmek obecný, latinsky Vitex agnus casus, je známý také pod lidovým názvem Mnišský pepř či slovensky Vitex jahňací. Jedná se o méně rozvětvený keř či stromek, dosahující výšky až 6 metrů. Jeho listy jsou vstřícné, opadavé a skládají se z 5 – 7 lístků, které jsou až 10 cm dlouhé. Vespod naleznete bílé plstnaté listy, které po jejich odumření zčernají. Jeho původ je z teplých částí Evropy – naleznete jej zejména kolem středomořské oblasti, v Malé Asii a v Kavkazu.

Nejvýznamnější schopností Drmku je to, že látky v něm obsažené působí v těle podobně, jako některé ženské hormony. Díky tomu příznivě působí při bolestivých menstruačních cyklech a napravuje je. Pomáhá zejména v případech bolestivé, nepravidelné a silné menstruace, kdy také dochází k nadměrnému krvácení.

Řimbaba obecná

Řimbaba obecná, patřící do do čeledi Asteraceae (hvězdnicovité), je mnohdy označována také jako Vratič řimbaba. Je to vytrvalá rostlina, dosahující až 1 metru výšky, která má své typické výrazné aroma. Její květy jsou bílé či žluté barvy, dle uspořádání, a lodyha je hranatého tvaru, přímá a větvená. Vyskytuje se v jihovýchodní Evropě a v jihovýchodní Asii. V České republice je pěstována na domácích zahrádkách, ale můžete ji potkat také jako volně rostoucí rostlinu na loukách a pláních. U řimbaby se sbírá kvetoucí nať.

Řimbaba napomáhá svými látky odstranit migrénu a nepříjemné bolesti hlavy během menstruace. Udržuje psychickou rovnováhu, zabraňuje častým výkyvům nálad a předchází vzniku deprese. V pravidelném užívání redukuje nepravidelné menstruační cykly a zmírňuje menstruační křeče. Má schopnost v určité míře neutralizovat některé prostaglandiny, což jsou látky, které vytváří zejména menstruační křeče a bolesti.

Šalvěj lékařská

Šalvěj lékařská, užívána již více než tisíc let, je víceletý stálo zelený keř, dorůstající se výšky 30 – 80 centimetrů. Šalvěj poznáte díky jejím krásným modrofialovým květům, které kvetou zejména v létě. Její listy jsou oválného tvaru, se silně aromatickou vůní. Hrají směsicí odstínů červené, fialové a šedé barvy. Textura listů je jemná, jejich chuť je však „silně svíravá“ a nahořklá.

Šalvěj se užívá proti nadměrnému pocení či vzniklým horečkám a dalším jevům, které jsou přisuzovány hormonálním výkyvům během menstruace. Má také schopnost potlačit menstruační bolesti a žaludeční křeče. Chrání tělo proti vzniku infekci močových cest, na kterou mnoho žen trpí. Při větší koncentraci silic ze šalvěje dochází naopak k povzbuzení dělohy. Takže se šalvěj mnohdy používá také na vyvolání menstruace.

Meduňka lékařská

Jedná se o bylinu trvalku, která dorůstá do výšky až 70 cm. Poznáte ji dle čtyřhranné, vroubené lodyhy, které je bohatě větvená a má husté žilkované listy. Barva květů je pak obvykle světe růžová či bílá. Kořen této trvalky je plazivý. Její původ je z východního Středozemí, avšak po dlouhá léta se hojně pěstuje také ve střední Evropě.

Meduňka je známá pro své blahodárné účinky na tělo i mysl. Používá se jak v kosmetickém průmyslu, tak jako vnitřní podpora (například čaje), pro zklidnění mysli a nastolení hormonální rovnováhy. Právě tyto účinky – klidná mysl, pozitivní nálada a vyvážení hormonální hladiny v těle, jsou prospěšné zejména pro ženy během menstruačního cyklu.

Šišák bajkalský

Jedná se o bylinku trvalku, dorůstající 40 – 80 cm výšky. Její hnědý kořen je mohutného vzrůstu, stonek je vystoupavý, až spíše poléhavý a široce rozvětvený. Listy této bylinky jsou kopinaté, celokrajné, a květy se vyznačují hroznovitým květenstvím, v krásném fialovém zbarvení.

Mezi hlavní léčivé aspekty šišáku patří snížení krevního tlaku, uklidnění nervového podráždění a utlumení bolesti během menstruačního cyklu. Díky obsaženým a tělu prospěšným flavonoidům působí spasmolyticky, tedy pomáhá od svalové křeče a staví vnitřní krvácení. Díky tomu je hojně užíván během menstruačního krvácení a jako pomoc při menstruační bolesti/křeči.

Vitamin B2

Vitamín B2 napomáhá k normální funkci nervového systému a snižuje únavu. Působí proti vyčerpání organismu a je prospěšný pro energetický metabolismus. Podává se jako podpora právě v náročných dnech menstruace, které působí na naši fyzickou i psychickou stránku vyčerpávajícím způsobem. Napomáhá také při bolestech hlavy a migrénách. Je prospěšný pro zdravý stav sliznic.

Vitamín B6

Vitamín B6 taktéž zajišťuje normální funkci nervového systému a zvyšuje náš energetický metabolismus. Díky tomu, že pomáhá regulovat hormonální aktivitu, je prospěšný pro správnou fyzickou i psychickou kondici ženy během menstruace a zabraňuje únavě či pocitu vyčerpání. Blahodárně působí také proti migrénám a při palčivých bolestech hlavy během menstruace.

Vitamin B12

Vitamín B12 zejména snižuje únavu a je účinný při poruchách menstruačního cyklu. Navrací menstruační cyklus do pořádku a harmonizuje jej. Má schopnost navracet tělu přirozenou obranyschopnost – imunitu, a podporuje krvetvornou.